SUN 300-1279
Sun FDK PEX668-31 150W AC Power Supply - AC Power Supply
Loading Product Options
Sun FDK PEX668-31 150W AC Power Supply - AC Power Supply
Additional Information
| Manufacturer | Sun/Oracle |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 300-1279 |
| SKU | GROUP-38620 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | Sun FDK PEX668-31 150W AC Power Supply - AC Power Supply |
| Brand | SUN |
| Bypass | No |
| Compatibility | Sun Workstations: SPARCstation 4; SPARCstation 5; SPARCstation 20 |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | FDK PEX668-31 150W AC Power Supply |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage Range | 100 V AC to 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 3001279 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Output Voltage | 5 V DC; 12 V DC; -12 V DC |
| Output Power | 360 W |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Sun |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 5.96E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |