HP QR491A
Hewlett Packard HP M6720 SAS 6G Dual 3-Port I/O Modules 24xLFF 4U Drive Enclosure
Loading Product Options
Hewlett Packard HP M6720 SAS 6G Dual 3-Port I/O Modules 24xLFF 4U Drive Enclosure
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | QR491A |
| SKU | GROUP-95113117 |
| has300image | No |
| Description | Hewlett Packard HP M6720 SAS 6G Dual 3-Port I/O Modules 24xLFF 4U Drive Enclosure |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards | CISPR 22:2008/ EN55022:2010 Class A |
| Compatibility | HP 3PAR StoreServ 7000 Storage |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | HP QR491A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | QR491A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Drive Enclosure |
| Number of 3.5" Bays | 24 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |