HP PX977AT
2GB - 667MHz DDR2-667/PC2-5300 - DDR2 SDRAM
Loading Product Options
2GB - 667MHz DDR2-667/PC2-5300 - DDR2 SDRAM
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PX977AT |
| SKU | GROUP-185570 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 2GB - 667MHz DDR2-667/PC2-5300 - DDR2 SDRAM |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 2GB DDR2 SDRAM Memory Module |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Memory Size | 2 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Alt Part No | PX977AT |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | RAM Module |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201402 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |