HP PA849A
DVD-ROM - EIDE/ATAPI - MultiBay II
Loading Product Options
DVD-ROM - EIDE/ATAPI - MultiBay II
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PA849A |
| SKU | GROUP-182037 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | HP offers a broad range of optical devices to enhance storage capabilities for your business and home PCs |
| Description | DVD-ROM - EIDE/ATAPI - MultiBay II |
| Height | 0.4" |
| Width | 5" |
| Depth | 5.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Buffer | 128 KB |
| Compatibility |
|
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | MultiBay II |
| Product Name | Multibay II 8x DVD-ROM Drive |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | PA849A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | DVD-Reader |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201810 |
| SKU UPC | 8.29E+11 |
| Stack Port | No |
| System Requirements |
|
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |