HP KS505AA
ATi Radeon HD 3650 600MHz - 512MB DDR2 SDRAM 128bit - PCI Expres
Loading Product Options
ATi Radeon HD 3650 600MHz - 512MB DDR2 SDRAM 128bit - PCI Expres
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | KS505AA |
| SKU | GROUP-147035 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | If you are seeking stable 2D and advanced 3D graphics performance, look no further. The ATI Radeon HD 3650 Graphics Card is an excellent choice for your small business or large enterprise engaging in video conferencing or 3D image manipulation. Improve your everyday business PC experience with faster frame rates and excellent visual quality. |
| Description | ATi Radeon HD 3650 600MHz - 512MB DDR2 SDRAM 128bit - PCI Expres |
| Height | 7.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Radeon HD 3650 Graphics Card |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| length | 9.5" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Alt Part No | KS505AA |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Graphic Card |
| Additional Information | Avivo Technology |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201401 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Standard Memory | 512 MB |
| System Requirements |
|
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |