HP JF428A
48 Port - 6 Slot - 48 x 10/100/1000Base-T - 4 x SFP (mini-GBIC),
Loading Product Options
48 Port - 6 Slot - 48 x 10/100/1000Base-T - 4 x SFP (mini-GBIC),
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JF428A |
| SKU | GROUP-146448 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The HP E4510G Switch Series provides advanced Gigabit Ethernet access and distribution for medium-sized businesses and smaller enterprise organizations seeking to build a secure converged network. HP E4510G switches support security, and management features, and accommodate up to four optional 10 GbE high-speed links, enabling connectivity to a core network or high- performance servers. The combination of high-performance Gigabit Ethernet switching, quality of service (QoS), and traffic management features help ensure that essential applications receive appropriate priority for efficient utilization of network resources. The series also offers single address management. |
| Description | 48 Port - 6 Slot - 48 x 10/100/1000Base-T - 4 x SFP (mini-GBIC), |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP JF428A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management |
|
| Management Port | No |
| Alt Part No | JF428A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222612 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |