HP J9982A
HP 1820-8G-PoE+ (65W) Switch
Loading Product Options
HP 1820-8G-PoE+ (65W) Switch
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9982A |
| SKU | GROUP-3698522287 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | HP 1820-8G-PoE+ (65W) Switch |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | J9982A - HP 1820 Switch |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9982A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |