HP J9637A
12 x 1000Base-T LAN - 12 x SFP
Loading Product Options
12 x 1000Base-T LAN - 12 x SFP
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9637A |
| SKU | GROUP-145844 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Description | 12 x 1000Base-T LAN - 12 x SFP |
| Application/Usage | Data Networking |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9637A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Interfaces/Ports Details | 12 x RJ-45 1000Base-T Network LAN |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9637A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 1000Base-T |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| Number of Total Expansion Slots | 12 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.86E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |