HP J9538A
8 x SFP+
Loading Product Options
8 x SFP+
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9538A |
| SKU | GROUP-145795 |
| has300image | No |
| Description | 8 x SFP+ |
| Application/Usage | Optical Network |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9538A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9538A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.86E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |