HP J9421A
2 x 10/100/1000Base-T
Loading Product Options
2 x 10/100/1000Base-T
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9421A |
| SKU | GROUP-145705 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | ProCurve MSM760 Access Controller provide a complete solution for the deployment of secure, high-performance wireless networks. MSM760 controls the configuration, operation, and management of Access Points, ensuring consistent quality and security as users roam throughout the network. |
| Description | 2 x 10/100/1000Base-T |
| Height | 1.6" |
| Width | 15.4" |
| Depth | 15.4" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | HP J9421A |
| Gigabit Ethernet Port | Yes |
| Green Compliance Certificate/Authority | WEEE |
| Green Compliant | Yes |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | No |
| Management | CLI |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | J9421A |
| Modular | No |
| Model | MSM760 |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Wireless LAN Controller |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power Supply |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222631 |
| SKU UPC | 8.85E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |
| Wireless Security | SSH v2 |