HP J9306A#ABA
1.50 kW - Internal - 110 V AC, 220 V AC
Loading Product Options
1.50 kW - Internal - 110 V AC, 220 V AC
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9306A#ABA |
| SKU | GROUP-145600 |
| Marketing Information | The HP ProCurve Switch zl Internal Power Supplies (J8712A, J8713A or J9306A) are redundant power supplies that you can add to any of the HP ProCurve zl switches to provide additional switch reliability. These power supplies can also be used with the HP ProCurve Power Supply Shelf (J8714A) to provide additional PoE or PoE+ power to any of the zl switches. |
| Description | 1.50 kW - Internal - 110 V AC, 220 V AC |
| Height | 5.1" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 6.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | HP ProCurve Switches: |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Internal |
| Product Name | HP J9306A#ABA |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Current | 13 A @ 110V |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage Range | 110 V AC to 240 V AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9306A#ABA |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Output Power | 1.50 kW |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| SKU UPC | 8.85E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |