HP J9138A
26 Port - 2 Slot - 24, 2 x 10/100Base-TX - , 10/100/1000Base-T -
Loading Product Options
26 Port - 2 Slot - 24, 2 x 10/100Base-TX - , 10/100/1000Base-T -
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9138A |
| SKU | GROUP-145460 |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet - Gigabit Ethernet |
| Description | 26 Port - 2 Slot - 24, 2 x 10/100Base-TX - , 10/100/1000Base-T - |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9138A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Layer Supported | 2 |
| Manageable | Yes |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9138A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of SFP Slots | 2 |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Port/Expansion Slot Details | 24 x Fast Ethernet Network |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | Yes |
| SKU UNSPSC | 43222612 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| Total Number of Network Ports | 26 |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |