HP J9092A
HP ProCurve Switch 8200zl Management Module - Management Module
Loading Product Options
HP ProCurve Switch 8200zl Management Module - Management Module
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9092A |
| SKU | GROUP-145436 |
| has300image | No |
| Marketing Information | Module for use with Switch 8212zl chassis. With RJ-45 serial console port for out-of-band management access. Order module to provide for a dual, redundant management module deployment (base system J8715A comes with a single module) or for onsite sparing. |
| Description | HP ProCurve Switch 8200zl Management Module - Management Module |
| Application/Usage | Network Management |
| Height | 1.4" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 10.1" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | ProCurve Switch 8212zl |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9092A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Interfaces/Ports Details | 1 x RJ-45 Console Management |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9092A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Management Module |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |