HP J9064A
44 x 10/100/1000Base-T
Loading Product Options
44 x 10/100/1000Base-T
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9064A |
| SKU | GROUP-145361 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Description | 44 x 10/100/1000Base-T |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9064A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Layer Supported | 3 |
| Manageable | No |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | J9064A |
| Modular | No |
| Model | 4204vl-48GS |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Switch Chassis |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 44 |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
| Additional Information | 4 SFP (mini GBIC) Slots |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Port/Expansion Slot Details | 44 x Gigabit Ethernet Network |
| Power Source | Power Supply |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222612 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| Total Number of Network Ports | 44 |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |