HP J9051A
HP ProCurve Wireless Edge Services zl Module - Expansion Module
Loading Product Options
HP ProCurve Wireless Edge Services zl Module - Expansion Module
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9051A |
| SKU | GROUP-145346 |
| Marketing Information | ProCurve Wireless Edge Services zl Module working in conjunction with ProCurve radio ports, the ProCurve Wireless Edge Services zl Module provides centralized wireless LAN management of advanced wireless services, enabling a highly secure, multi-service network on ProCurve zl switches. |
| Description | HP ProCurve Wireless Edge Services zl Module - Expansion Module |
| Application/Usage | Data Networking |
| Height | 1.8" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 10.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | ProCurve Switch 8212zl |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Product Name | HP J9051A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9051A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power supply |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |