HP J9022A#ACC
ProCurve 2810-48G Switch
Loading Product Options
ProCurve 2810-48G Switch
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J9022A#ACC |
| SKU | GROUP-145313 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The ProCurve 2810-48G with 44 10/100/1000 ports and 4 dual-personality ports for RJ-45 10/100/1000 or mini-GBIC fiber Gigabit connectivity. Ideal for high-performance and secure 10/100 and Gigabit connectivity, the 2810-48G offers access security and advanced prioritization and traffic-monitoring capabilities. The 2810-48G is cost-effective and easy to use, with a shallow, stackable form factor that provides operational flexibility for use in smaller wiring closets. |
| Description | ProCurve 2810-48G Switch |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 12.7" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J9022A#ACC |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | No |
| Management | Telnet |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J9022A#ACC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Ethernet Switch |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |