HP J8773A#ABB
HP ProCurve Switch 4208VL Chassis 8xSlot inkl. 1x Netzteil (J483
Loading Product Options
HP ProCurve Switch 4208VL Chassis 8xSlot inkl. 1x Netzteil (J483
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J8773A#ABB |
| SKU | GROUP-145206 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The ProCurve Switch 4200vl consist of modular chassis that provide a flexible, Cost-effective LAN solution as an alternative to stackables. This switch offer a proven chassis form factor with high quality and reliability in 10/100 and 10/100/1000 scalable solutions that integrate easily into any network. |
| Description | HP ProCurve Switch 4208VL Chassis 8xSlot inkl. 1x Netzteil (J483 |
| Height | 8.8" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 15.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J8773A#ABB |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J8773A#ABB |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Switch Chassis |
| Additional Information | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |