HP J8773A
HP ProCurve 4208vl Switch Chassis
Loading Product Options
HP ProCurve 4208vl Switch Chassis
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J8773A |
| SKU | GROUP-951000227 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | HP ProCurve 4208vl Switch Chassis |
| Height | 8.8" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 15.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | ProCurve 4208vl Switch Chassis |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Layer Supported | 4 |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | Yes |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J8773A |
| Modular | No |
| Model | 4208vl |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Switch Chassis |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power Supply |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |