HP J8766A
1 x X2
Loading Product Options
1 x X2
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J8766A |
| SKU | GROUP-145187 |
| Description | 1 x X2 |
| Application/Usage | Data Networking |
| Height | 1.8" |
| Width | 8" |
| Depth | 9" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | ProCurve Switch 4200vl Series |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | X2 |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Product Name | HP J8766A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J8766A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | X2 |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |