HP J8453A
2 x T1/FT1 WAN
Loading Product Options
2 x T1/FT1 WAN
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J8453A |
| SKU | GROUP-145030 |
| has300image | No |
| Description | 2 x T1/FT1 WAN |
| Application/Usage | Data Networking |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | ProCurve Secure Router 7000dl Series |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | ProCurve Secure Router dl 2xT1 Module |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| Interfaces/Ports Details |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 1.544 |
| Alt Part No | J8453A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.29E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |