HP J4878A
4 x SFP (mini-GBIC)
Loading Product Options
4 x SFP (mini-GBIC)
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J4878A |
| SKU | GROUP-144686 |
| Description | 4 x SFP (mini-GBIC) |
| Application/Usage | Data Networking |
| Additional Warranty Information |
|
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J4878A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 1 |
| Media Type | Optical Fiber |
| Alt Part No | J4878A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | GBIC |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.94 lb |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 88698515471 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |