HP J4839A
Product Type: Redundant Power Supply
Input Voltage
127 V AC
240 V AC
Input Voltage Range
100 V AC to 127 V AC
200 V AC to 240 V AC
Output Power 630 W
Weight (Approximate) 5.55 lb
Compatibility
Hp ProCurve Switch gl/xl/vl
Input Voltage
127 V AC
240 V AC
Input Voltage Range
100 V AC to 127 V AC
200 V AC to 240 V AC
Output Power 630 W
Weight (Approximate) 5.55 lb
Compatibility
Hp ProCurve Switch gl/xl/vl
Loading Product Options
630W
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J4839A |
| SKU | GROUP-144564 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 630W |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | Hp ProCurve Switch gl/xl/vl |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP J4839A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range |
|
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | J4839A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Output Power | 630 W |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |