HP J4820A
24 x 10/100Base-TX
Loading Product Options
24 x 10/100Base-TX
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | J4820A |
| SKU | GROUP-144543 |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| has300image | No |
| Description | 24 x 10/100Base-TX |
| Application/Usage | Data Networking |
| Additional Warranty Information |
|
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | ProCurve Expansion Module |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| Interfaces/Ports Details | 24 x RJ-45 Port 10/100Base-TX |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 100 Mbit/s |
| Alt Part No | J4820A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | ProCurve |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.75 lb |
| NSN Part Number | 5.90E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 88698515211 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |