HP H6G31A
HPE XP7 8-port 16Gbps Fibre Channel Host Adapter
Loading Product Options
HPE XP7 8-port 16Gbps Fibre Channel Host Adapter
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | H6G31A |
| SKU | GROUP-3698521986 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | HPE XP7 8-port 16Gbps Fibre Channel Host Adapter |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | H6G31A - Storage Adapters for HPE Server |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | H6G31A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |