HP C7508A
HP StorageWorks 5300 Tape Library
Loading Product Options
HP StorageWorks 5300 Tape Library
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C7508A |
| SKU | GROUP-124179 |
| has300image | No |
| Description | HP StorageWorks 5300 Tape Library |
| Height | 29.2" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 5.2" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | StorageWorks 5300 Tape Library |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | C7508A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Tape Library |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Recording Method | Helical Scan |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201903 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |