HP C5685C
20GB (Native)/40GB (Compressed) - 3.5\ 1/2H Internal"
Loading Product Options
20GB (Native)/40GB (Compressed) - 3.5\ 1/2H Internal"
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C5685C |
| SKU | GROUP-123100 |
| has300image | No |
| Marketing Information |
|
| Description | 20GB (Native)/40GB (Compressed) - 3.5\ 1/2H Internal" |
| Height | 3.7" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 8.7" |
| Additional Warranty Information |
|
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Buffer | 4 MB |
| Compatibility |
|
| Compressed Storage Capacity | 40 GB |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Formats Supported |
|
| Form Factor | Internal |
| Product Name | StorageWorks 40 DAT Internal Tape Drive |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Compressed Data Transfer Rate | 6 MB/s |
| Maximum Native Data Transfer Rate | 3 MB/s |
| Alt Part No | C5685C |
| Modular | No |
| Drive Type | DAT 40 |
| DSL Port | No |
| Native Storage Capacity | 20 GB |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Tape Drive |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Recording Method | Helical Scan |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201807 |
| SKU UPC | 4.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |