HP AW524A
RAID Supported - 25 x Total Bays - 2U Rack-mountable
Loading Product Options
RAID Supported - 25 x Total Bays - 2U Rack-mountable
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AW524A |
| SKU | GROUP-118352 |
| has300image | No |
| Description | RAID Supported - 25 x Total Bays - 2U Rack-mountable |
| Height | 30" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 23.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | StorageWorks D2700 Hard Drive Array |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Hard Drive RPM | 15000 |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AW524A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Number of Hard Drives Installed | 25 |
| Product Type | Hard Drive Array |
| Number of 2.5" Bays | 25 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | Yes |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201802 |
| SKU UPC | 8.85E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |