HP AP845A
Serial Attached SCSI (SAS) Controller - RAID Supported - 12 x To
Loading Product Options
Serial Attached SCSI (SAS) Controller - RAID Supported - 12 x To
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP845A |
| SKU | GROUP-116250 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The HP StorageWorks P2000 G3 FC Modular Smart Array (P2000 G3 FC) is the newest Fibre Channel model of Hewlett Packard's 2000 family of storage arrays (which include the MSA2000i G2 iSCSI and the MSA2000sa G2 SAS connected models), specifically designed for entry-level customers and features the very latest in functionality and 8Gb technology at highly affordable price points. These storage solutions offer excellent price/performance and availability features for direct attach configurations (depending on OS), clusters, workgroups and entry-level SAN environments. Each solution is designed to be easy to deploy, to be secure, along with low management costs, while driving rapid return on investment. |
| Description | Serial Attached SCSI (SAS) Controller - RAID Supported - 12 x To |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.6" |
| Depth | 21.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | HP AP845A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliance Certificate/Authority |
|
| Green Compliant | Yes |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AP845A |
| Modular | No |
| Model | P2000 G3 |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Hard Drive Array |
| Number of Total Expansion Slots | 12 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | No |
| RAID Levels | 0, 1, 3, 5, 6, 10 |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201802 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |