HP AJ941A
25 x 2.5\ - Front Accessible - SAS
Loading Product Options
25 x 2.5\ - Front Accessible - SAS
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AJ941A |
| SKU | GROUP-115151 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information |
|
| Description | 25 x 2.5\ - Front Accessible - SAS |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Controller Type | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Device Supported | SAS - Rack-mountable" |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Frequency Band Type | Hewlett-Packard |
| Product Name | HP AJ941A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AJ941A |
| Modular | No |
| Model | D2700 |
| Driver Interface | SAS |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Drive Enclosure |
| Number of 2.5" Bays | 25 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | SAS - Rack-mountable" |
| SKU UNSPSC | 43201608 |
| SKU UPC | 43201608 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |