HP AJ820A
12 Ports - 8.5Gbps
Loading Product Options
12 Ports - 8.5Gbps
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AJ820A |
| SKU | GROUP-115125 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 12 Ports - 8.5Gbps |
| Height | 3.4" |
| Width | 15" |
| Depth | 11.8" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Fiber Channel Port Type |
|
| Fiber Channel Topology |
|
| Form Factor | Plug-in Module |
| Product Name | HP AJ820A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliance Certificate/Authority | WEEE |
| Green Compliant | Yes |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 8.50 Gbit/s |
| Alt Part No | AJ820A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Number of Fibre Channel Ports | 12 |
| Number of Total Expansion Slots | 12 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | Brocade |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222615 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |