HP AJ716B
1 x Fiber Channel
Loading Product Options
1 x Fiber Channel
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AJ716B |
| SKU | GROUP-1000000012 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 1 x Fiber Channel |
| Application/Usage |
|
| Height | 2.9" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 6.2" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | HP B-Series Switches |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP AJ716B |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Type | AC |
| Interfaces/Ports Details | 1 x Fiber Channel Network |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 8 |
| Alt Part No | AJ716B |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology | Fiber Channel |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | SFP+ |
| Packaged Quantity | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power supply |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201553 |
| SKU UPC | 8.86E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |