HP AG638A
12 x - Front Accessible Hot-swappable
Loading Product Options
12 x - Front Accessible Hot-swappable
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AG638A |
| SKU | GROUP-113651 |
| has300image | No |
| Description | 12 x - Front Accessible Hot-swappable |
| Height | 15.8" |
| Width | 23.8" |
| Depth | 35.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | StorageWorks M6412 Hard Drive Enclosure |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AG638A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Drive Enclosure |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.02E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201608 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |