HP AF536A
12 x IEC 320 EN 60320 C19 - 14.4kVA - Vertical Rackmount
Loading Product Options
12 x IEC 320 EN 60320 C19 - 14.4kVA - Vertical Rackmount
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AF536A |
| SKU | GROUP-113451 |
| has300image | No |
| Marketing Information | Monitored S340 12-Outlets 14.4kVA PDU allow administrators and facility personnel to monitor current draw directly at the rack and per PDU. |
| Description | 12 x IEC 320 EN 60320 C19 - 14.4kVA - Vertical Rackmount |
| Height | 28.3" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 3.7" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Vertical Rackmount |
| Product Name | Monitored S340 12-Outlets 14.4kVA PDU |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AF536A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | PDU |
| Output Voltage | 240 V AC |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121017 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |