HP AF426A
5000VA/4500W - 7 Minute - 4 x IEC 60320 C19, 4 x IEC 60320 C13,
Loading Product Options
5000VA/4500W - 7 Minute - 4 x IEC 60320 C19, 4 x IEC 60320 C13,
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AF426A |
| SKU | GROUP-113429 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The R5500 5000VA Rack-mountable UPS is a high power density solution, designed for customers who want to provide power protection in space-constrained rack enterprise environments. In addition, this new UPS R5500 has the capability to be connected to an optional Extended Runtime Module (ERM). Customers can further increase the run-time on their UPS R5500 by using this ERM. |
| Description | 5000VA/4500W - 7 Minute - 4 x IEC 60320 C19, 4 x IEC 60320 C13, |
| Height | 5.1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 26" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | R5500 5000VA Rack-mountable UPS |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AF426A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Line-interactive UPS |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121011 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |