HP AF076A
600W 10K G2 Rack Tie Down
Loading Product Options
600W 10K G2 Rack Tie Down
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AF076A |
| SKU | GROUP-113391 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 600W 10K G2 Rack Tie Down |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP AF076A |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AF076A |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Rack Stabilizer |
| Additional Information | Used to secure the rack to the datacenter floor to prevent tipping over during tremors and earthquakes |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 31162300 |
| SKU UPC | 8.29E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |