HP AE370A
12 Ports - 4.24Gbps
Loading Product Options
12 Ports - 4.24Gbps
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AE370A |
| SKU | GROUP-113295 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Description | 12 Ports - 4.24Gbps |
| Height | 11" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 7.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Fiber Channel Port Type |
|
| Form Factor | Plug-in Module |
| Product Name | Brocade 4Gb SAN Switch c-Class BladeSystem |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | Yes |
| Management | SNMP |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | AE370A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Number of Fibre Channel Ports | 12 |
| Number of SFP Slots | 2 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | Brocade |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222615 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |