HP AA988A
HP Modular Smart Array SCSI Storage Controller
Loading Product Options
HP Modular Smart Array SCSI Storage Controller
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AA988A |
| SKU | GROUP-111699 |
| has300image | No |
| Description | HP Modular Smart Array SCSI Storage Controller |
| Height | 3.2" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 14.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Plug-in Module |
| Product Name | Modular Smart Array SCSI Storage Controller |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AA988A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | SCSI Controller |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | Smart Array |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201556 |
| SKU UPC | 8.29E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |