HP A7394A
32 Ports - 4Gbps
Loading Product Options
32 Ports - 4Gbps
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | A7394A |
| SKU | GROUP-110657 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The HP StorageWorks 4/32 SAN Switch delivers excellent overall value and investment protection as the foundation for a small SAN or as an edge switch in a larger core to edge enterprise SAN. Whether incorporated into an expansive core fabric or tactically placed at the edge, this switch delivers the performance of 1,2, or 4 Gb technologies in a 1u footprint. |
| Description | 32 Ports - 4Gbps |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 23" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Fiber Channel Port Type |
|
| Product Name | StorageWorks 4/32 SAN Switch |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | Yes |
| Management |
|
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | A7394A |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Number of Fibre Channel Ports | 32 |
| Number of Total Expansion Slots | 32 |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222615 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |