HP 644172-B21
HP DL580G7/DL980G7 (E7) Memory Cartridge
Loading Product Options
HP DL580G7/DL980G7 (E7) Memory Cartridge
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 644172-B21 |
| SKU | GROUP-93870 |
| has300image | No |
| Description | HP DL580G7/DL980G7 (E7) Memory Cartridge |
| Height | 10.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Server Memory Expansion Board |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| length | 8.1" |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Alt Part No | 644172B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Server Memory Expansion Board |
| Packaged Quantity | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UPC | 8.86E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |