HP 580387-B21
HP 580387-B21 4 GB Secure Digital High Capacity (SDHC) - 1 Card
Loading Product Options
HP 580387-B21 4 GB Secure Digital High Capacity (SDHC) - 1 Card
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 580387-B21 |
| SKU | GROUP-87260 |
| has300image | No |
| Marketing Information | HP provides several high performance Flash Media kits for customers who require boot from flash for integrated hypervisors and 1st tier OS platforms. Form factors include SD and MicroSD allowing the flexibility to support virtualized environments and direct OS boot for Windows2012 Server and Linux across the HP ProLiant portfolio. |
| Description | HP 580387-B21 4 GB Secure Digital High Capacity (SDHC) - 1 Card |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | HP ProLiant BL2x220c G6 Server Series |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | SDHC |
| Product Name | 4GB Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 580387B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | SDHC |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43202005 |
| SKU UPC | 8.85E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |