HP 499243-B21
2400W
Loading Product Options
2400W
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 499243-B21 |
| SKU | GROUP-72070 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 2400W |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | HP BladeSystem c7000 Enclosure |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP 499243-B21 |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Current | 12.60 A @ 220V |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Input Voltage Range | 200 V AC to 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 499243B21 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Output Power | 2.40 kW |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power supply |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.12E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |