HP 455880-B21
Product Type: Expansion Module
Application/Usage Data Networking
Maximum Data Transfer Rate 10
Number of Total Expansion Slots 8
Expansion Slot Type XFP
Height 1.1"
Width 3.7"
Depth 10.6"
Weight (Approximate) 2.90 lb
Application/Usage Data Networking
Maximum Data Transfer Rate 10
Number of Total Expansion Slots 8
Expansion Slot Type XFP
Height 1.1"
Width 3.7"
Depth 10.6"
Weight (Approximate) 2.90 lb
Loading Product Options
8 x XFP
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 455880-B21 |
| SKU | GROUP-67475 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 8 x XFP |
| Application/Usage | Data Networking |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 10.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | XFP |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP 455880-B21 |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 10 |
| Alt Part No | 455880B21 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Expansion Module |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.84E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |