HP 395473-B21
SATA/150 - 7200 rpm - Hot Swappable
Loading Product Options
SATA/150 - 7200 rpm - Hot Swappable
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 395473-B21 |
| SKU | GROUP-54671 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | As the next step in the evolution of ATA hard drives, SATA is directed towards customers requiring the best price advantage for entry level servers and bulk storage deployments in non-mission critical environments. |
| Description | SATA/150 - 7200 rpm - Hot Swappable |
| Height | 1" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 7.3" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards | S.M.A.R.T. |
| Compatibility | |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | HP 395473-B21 |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 395473B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Hard Drive |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201803 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |