HP 382184-B21
3GHz
Loading Product Options
3GHz
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 382184-B21 |
| SKU | GROUP-52458 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | Designed for dual-processor server and workstation platforms, Intel Xeon processors give you the freedom to focus more on your business, and help you gain greater flexibility and lower costs. Put the Intel Xeon processor's latest platform innovations to work to accomplish more than ever before. |
| Description | 3GHz |
| Series | Xeon 3.0GHz |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility | Hewlett-Packard ProLiant ML350 G4p Server |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Xeon 3.0GHz Processor - Upgrade |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 382184B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Packaged Quantity | 1 |
| Additional Information | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Core | Single-core (1 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | Xeon |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201503 |
| SKU UPC | 8.29E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |