HP 356990-B21
Ultra320 SCSI - 10000 rpm
Loading Product Options
Ultra320 SCSI - 10000 rpm
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 356990-B21 |
| SKU | GROUP-45396 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | HP non-plug 146.8GB hard disk drive provides an economical, reliable, fully HP supported primary storage solution. This drive provides functionality and features to satisfy our business and professional users. |
| Description | Ultra320 SCSI - 10000 rpm |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards | S.M.A.R.T |
| Compatibility | |
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 146.8GB Ultra320 Hard Drive |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 356990B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Hard Drive |
| Additional Information | Logical Blocks: 286749488 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201803 |
| SKU UPC | 8.09E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |