HP 336045-B21
16 x 2 - 16 x RJ-45 Server - 1U - Rack-mountable
Loading Product Options
16 x 2 - 16 x RJ-45 Server - 1U - Rack-mountable
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 336045-B21 |
| SKU | GROUP-42932 |
| has300image | No |
| Marketing Information |
|
| Description | 16 x 2 - 16 x RJ-45 Server - 1U - Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17" |
| Depth | 6.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | Server Console Switch, 2X16-Port KVM Switch |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | 336045B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 16 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43211601 |
| SKU UPC | 8.09E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |