HP 336044-B21
8 x 1 - 8 x RJ-45 Keyboard/Mouse/Video
Loading Product Options
8 x 1 - 8 x RJ-45 Keyboard/Mouse/Video
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 336044-B21 |
| SKU | GROUP-42930 |
| has300image | No |
| Description | 8 x 1 - 8 x RJ-45 Keyboard/Mouse/Video |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 6.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 8-Port KVM Switch |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | 336044B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 5.93E+12 |
| SKU UNSPSC | 43211601 |
| SKU UPC | 8.09E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |