HP 334036-B21
2GHz
Loading Product Options
2GHz
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 334036-B21 |
| SKU | GROUP-42811 |
| has300image | No |
| Marketing Information | The Intel Xeon processor MP family is designed specifically for mid-tier servers performing key business functions such as collaboration, application serving, enterprise resource planning, and business intelligence. The Intel Xeon processor MP features Hyper-Threading technology, Integrated Three-Level cache architecture and Intel NetBurst microarchitecture to provide versatility, performance, value and dependability for today's server platforms. |
| Description | 2GHz |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Xeon MP 2.0GHz - Processor Upgrade |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 334036B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Packaged Quantity | 4 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Core | Single-core (1 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | Xeon MP |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201503 |
| SKU UPC | 8.09E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |