HP 322471-001
2 Processor Support - 1 GB Standard - CD-Reader
Loading Product Options
2 Processor Support - 1 GB Standard - CD-Reader
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 322471-001 |
| SKU | GROUP-41604 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Description | 2 Processor Support - 1 GB Standard - CD-Reader |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 27.3" |
| Additional Warranty Information |
|
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards |
|
| Controller Type | Ultra160 SCSI |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack |
| Product Name | ProLiant DL360R03 Server |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR SDRAM |
| Alt Part No | 322471001 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Server |
| Number of Processors Installed | 1 |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Speed | 3.06 GHz |
| Processor Type | Xeon |
| Product Line | ProLiant |
| RAID Supported | Yes |
| Redundant Power Supply | No |
| RAID Levels | 0, 1, 5, 10 |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43211501 |
| SKU UPC | 6.13E+11 |
| Stack Port | No |
| Standard Memory | 1 GB |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |