HP 302784-B21
1 x LC - PCI - 2Gbps
Loading Product Options
1 x LC - PCI - 2Gbps
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 302784-B21 |
| SKU | GROUP-39395 |
| has300image | No |
| Marketing Information | HP StorageWorks FCA2384 is a PCI-X-to-Fibre Channel Host Bus Adapter with an embedded small-form-factor optical interface. |
| Description | 1 x LC - PCI - 2Gbps |
| Height | 2.5" |
| Width | 6.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Fiber Channel Port Type |
|
| Fiber Mode Supported | Multi-mode |
| Product Name | StorageWorks FCA2384 Fibre Channel Host Bus Adapter |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Media Type | Optical Fiber |
| Alt Part No | 302784B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | Internal |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Fibre Channel Host Bus Adapter |
| Number of Fibre Channel Ports | 1 |
| Additional Information | Automatic speed negotiation capability |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201558 |
| SKU UPC | 6.13E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |